Share This Post

Środowisko

Nie chcemy, ale musimy porozmawiać o zmianach klimatu

Nie chcemy, ale musimy porozmawiać o zmianach klimatu

Zmiany klimatyczne. To nie jest coś, co lubimy omawiać w kwestii transportu samochodowego. I to nie bez powodu… Przemysł jest ogromnym konsumentem paliw kopalnych, ale rozwiązania tego problemu często prowadzą do rozmów o pojazdach bez kierowcy – pomysł, który nie pasuje przeciętnemu (ludzkiemu) kierowcy ciężarówki.

Jako branża bardziej koncentrujemy się na obniżaniu kosztów paliwa i zwiększaniu rentowności. Ale taki jest biznes, prawda?

Lubimy również rozmawiać o tym, jak zachęcać młodych ludzi do kierowania ciężarówkami. Jedynym problemem jest to, że zmiany klimatyczne są czymś, co wielu z tych młodych ludzi przeżywa naprawdę z pasją.

W jaki sposób branża, która wydaje się być w sprzeczności ze zmianą klimatu – a co gorsza, wydaje się całkowicie niechętna, aby przyznać się do tego faktu – ma przyciągać grupę wiekową, która jest tak oddana ocaleniu planety?

To zagmatwana kwestia…

Oczywiście istnieje wiele firm przewozowych, które prowadzą rozmowy na temat zmian klimatycznych. Wiele osób podejmuje znaczące wysiłki w celu zmniejszenia emisji i kosztów paliwa, ponieważ posiadają poczucie odpowiedzialności społecznej (nie tylko dlatego, że chcą chronić wynik finansowy).

Jednak to właśnie firmy robią najwięcej, rezygnując z paliw kopalnych, a kierowcy często mają mniejszą ochotę na rozmowy. Wolimy przewracać oczami, niż omawiać ich zalety.

Być może branża musi przestać rekrutować młodych ludzi po prostu do kierowania ciężarówkami i zacząć demonstrować, że kierowcy ciężarówek również mogą mieć pozytywny wpływ na planetę.

Niektórzy mogą twierdzić, że branża jest najgorszym wrogiem. W swoich wysiłkach zmierzających do opracowania technologii, która jest bardziej wydajna pod względem zużycia paliwa, można odnieść wrażenie, że technologia jest lepsza niż doświadczony kierowca. Jest to oczywiście nieprawda.

Żadna technologia nie jest w stanie podważyć wydajności ludzkiego kierowcy. Dlaczego więc każda branża zrobi wszystko, aby zrazić ludzi, którzy są najważniejsi w ich działaniach – w tym przypadku ich kierowców?

Jest wielu kierowców, którzy są otwarci na nowe technologie. Jednak chcą mieć możliwość interakcji z nimi, zrozumienia ich i uczynienia ich czymś więcej niż to, czym już są.

To samo można powiedzieć o następnej generacji kierowców ciężarówek; chcą czuć, że czynią świat lepszym miejscem, a technologia jest drogą do tego, przez co mówią ‘dawać ją!’

Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla nie musi oznaczać mniejszej liczby kierowców. Jeśli już, kierowcy są kluczem do sukcesu. Gdy kierowcy otrzymają szkolenie, szacunek i odpowiedzialność niezbędną do dobrego wykonywania swojej pracy, odpowiedzą lojalnością i zaangażowaniem. (Lepsze wynagrodzenie również się przyda, ale jest to dyskusja na inny czas).

Oczywiście technologia paliw alternatywnych musi stać się bardziej realną opcją, zanim będzie mogła zostać przyjęta przez branżę. Jednak gdy tak się dzieje, branża może wykazać swoje poparcie dla tych przyjaznych dla środowiska innowacji.

Może traktować istniejących (i przyszłych) kierowców z szacunkiem. Może pokazać światu, że branża przewozów samochodowych może znacząco wpłynąć na otaczający nas świat.

Mówienie o zmianie klimatu może zabrać Cię ze strefy komfortu, ale Twoje doświadczenie jako kierowcy może utrzymać rozmowę na dobrej drodze.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>