Share This Post

Technologia

5 trendów w przewozach ciężarowych na 2019

5 trendów w przewozach ciężarowych na 2019

Obecnie zachodzi wiele zmian w kierowaniu ciężarówką. Nadążanie za tymi trendami nie jest łatwym zadaniem, ale to nie powstrzymuje branżowych ekspertów i analityków, którzy próbują je opisać.

Oto krótki przegląd zmian i trendów, których możemy spodziewać się w 2019 roku.

1 E-commerce będzie podnosić poprzeczkę
Tradycyjny model dystrybucji sklepów stacjonarnych powoli zastępuje się modelem e-commerce. Rezultatem jest system, który wymaga krótszych czasów transportu i bardziej precyzyjnych czasów odbioru i dostawy. Kiedy ludzie mówią o wpływie, jaki ma to na transport ciężarowy, wspomina się wszystko, począwszy od większego popytu, a kończąc na dronach. Wystarczy powiedzieć, wpływ e-commerce na operacje łańcucha dostaw dopiero się zaczyna.

2 Nadchodzą pojazdy elektryczne
Większość ludzi zgadza się, że pojazdy elektryczne są częścią przyszłości branży. Nadal może toczyć się debata na temat kosztów eksploatacji tych pojazdów, ale większość zgadza się, że oferują one zmniejszenie kosztów. Obecnie wyzwaniem jest rozwój technologii i infrastruktury umożliwiającej dłuższe podróże. Rozwiązanie może przybrać formę hybrydowego pojazdu elektrycznego/autonomicznego.

3 Technologia nadal będzie zmieniać branżę
Kiedyś spółki venture capital przeoczyły firmy logistyczne. Tak już nie jest. Dzisiaj inwestorzy venture capital konkurują ze sobą, aby sfinansować firmy, które chcą wprowadzić technologię do szerszej przestrzeni transportowej. Jednak powstające technologie, które generują największe zamieszanie koncentrują się na automatyzacji pracochłonnych procesów, takich jak dopasowywanie przewozów towarowych, optymalizacja sieci, zarządzanie flotą, wysyłka i zarządzanie kierowcami..

4 Warto obserwować branżę magazynowania
E-commerce powoduje ogromne zmiany w branży magazynowej. W niektórych krajach obserwujemy, że powierzchnia magazynowa jest droższa od powierzchni biurowej. W przypadku klientów oczekujących niemal natychmiastowego terminu dostawy niezbędne jest, aby produkty znajdowały się w obszarach miejskich. Magazyny stoją w obliczu własnego niedoboru pracowników, więc możemy spodziewać się automatycznych magazynów, zanim zobaczymy automatyczne pojazdy.

5 Zmiany w zachowaniu
Wchodząc w 2019 rok, spedytorzy i przewoźnicy będą musieli być elastyczni. W miarę, jak wzrasta presja wobec spedytorów (szczególnie tych, którzy nie są znani ze swojej przyjazności), zaczniemy dostrzegać zmianę zachowań. Z punktu widzenia przewoźnika, dopóki podaż i popyt pozostaną względnie niezmienne, przewoźnicy mogą zacząć być bardziej selektywni w podejmowaniu interesów. Na przykład spedytorzy, którzy ciągle każą kierowcom czekać mogą zostać niemiło zaskoczeni.

Czas to w końcu pieniądz.

Jakich trendów Ty podziewasz się w ciągu roku?

Share This Post

1 Comment

  1. Może w końcu będą należycie wypłacane diety kierowcom. Teraz jest tak, że pracodawca okrada kierowcę z jego własnych ciężko zarobionych pieniędzy. Powinien być system płatności “tygodniowy” jak w Holandii czy Anglii oraz zwiększona kontrola firm pod względem wypłacalności. Za oszustwa surowo karać. Kierowcę za kombinowanie z tachem, a pracodawcę za nieuczciwość. Dzięki

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>