Share This Post

Aktualności / Napędowy & Logistyka / Redakcyjny / Samochody ciężarowe / UE

Czescy urzędnicy rozważają zakazanie jazdy ciężarówek po lewym pasie

Czescy urzędnicy rozważają zakazanie jazdy ciężarówek po lewym pasie

Gdyby poproszono Cię o wymienienie najlepszych dróg w Europie, autostrada D1 w Czechach z pewnością nie znalazłaby się na liście.

Główna droga biegnąca między Pragą a Brnem nie ma najlepszej reputacji. Może i jest to najbardziej ruchliwa autostrada w kraju, ale wydaje się, że jest w ciągłej ruinie, a korki wydają się nigdy nie mieć końca.

Podczas jednej burzy śnieżnej w grudniu kierowcy zgłosili opóźnienia do siedmiu godzin – prowadzące do szacunkowych strat w wysokości setek milionów koron.

Minister transportu Republiki Czeskiej Dan Ťok obwinia kierowców ciężarówek o zaistniałą sytuację.

Problem (według Ťoka) polega na tym, że kierowcy ciężarówek zatrzymują się na poboczu autostrady, gdy osiągną wyznaczony limit jazdy. Powiedział, że to, co powinni zrobić, to zjechać z autostrady.

Rozwiązanie Ťoka? Kompletny zakaz jazdy ciężarówek po lewym pasie, dzięki czemu będą mogły nim przejechać pługopiaskarki.

Sytuacja na D1 jest szczególnie trudna, ponieważ wąskie pasy oznaczają, że pojazd konserwacji ma niewiele miejsca na przejazd.

Dyktowanie, po których pasach mogą lub nie mogą jeździć ciężarówki nie brzmi jak najlepsze rozwiązanie. Nie jestem ekspertem, ale być może Ťok powinien zainwestować w infrastrukturę drogową. Może nie mam racji…

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>