Share This Post

Aktualności / Uncategorized

7 wskazówek dotyczących jazdy zimą

7 wskazówek dotyczących jazdy zimą

Każdy posiada zestaw umiejętności do prowadzenia ciężarówki przy dobrej pogodzie. Dodaj śnieg, lód lub inne zimowe warunki, a zestaw umiejętności będzie zupełnie inny.

Wielu kierowców nie dostosowuje swoich umiejętności jazdy do panującej pogody. W rezultacie, reszta z nas nie tylko musi być gotowa na niebezpieczne warunki, musimy także być przygotowani na nieprzewidywalność innych kierowców..

Oto siedem wskazówek, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo na drogach, gdy pogoda się pogarsza.

1 Bądź przygotowany
Wszyscy wiemy, kiedy zbliża się zima, ale czasami może nas ona zaskoczyć. Upewnij się, że masz cały potrzebny sprzęt w swojej kabinie na długo przed zmianą pogody. Wydaje się oczywiste, że na pokładzie jest skrobaczka, kable rozruchowe, latarka, koc i łańcuchy na opony, ale może Cię zaskoczyć, ilu kierowców tego nie ma.

2 Przeprowadź pełen przegląd
Ponownie, prawdopodobnie coś, czego większość kierowców ciężarówek nie zapomni; Konieczne jest przeprowadzenie kompleksowej, bezpośredniej kontroli pojazdu, bez względu na pogodę. Na zimowej liście znajdziemy opony, moc akumulatora, światła, spaliny i odmrażacze – lepiej być przygotowanym niż żałować.

3 Jedź rozważnie
Jeśli chodzi o to, jak jeździć w zimowych warunkach, mam dla Ciebie jedno słowo: zwolnij! Większość wypadków ma miejsce, ponieważ kierowcy podróżują zbyt szybko. Krajowe ograniczenia prędkości mają znaczenie tylko wtedy, gdy droga jest sucha, a warunki dobre. Daj sobie szansę i odpuść pedał gazu, aby dać sobie więcej czasu na reakcję w razie potrzeby.

4 Zachowaj większy odstęp
Stwórz większy odstęp, pozostawiając dużo miejsca między Tobą a pojazdami przed Tobą i obok ciebie. Zwiększając odległość hamowania do co najmniej sześciu sekund za pojazdem z przodu, znacznie zmniejszysz ryzyko wypadku drogowego i nie dopuścisz do uszkodzenia ładunku.

5 Prowadź płynnie
Nagłe lub gwałtowne ruchy mogą spowodować utratę kontroli, dlatego ważne jest zachowanie spokoju za kierownicą. Oznacza to lekkie hamowanie, ostrożne skręcanie i przyspieszanie tak płynnie, jak to tylko możliwe.

6 Wykorzystuj swoje sygnalizatory
Ponieważ warunki drogowe pogarszają się w miesiącach zimowych, ważne jest, aby dobrze wykorzystywać sygnalizatory. Oznacza to, że przed rozpoczęciem skrętu należy go zasygnalizować i mignąć co najmniej pięć razy przed manewrem.

7 Uważaj na zagrożenia
Na temat zimowych zagrożeń drogowych mam dla was jeszcze dwa słowa: czarny lód. Kiedy temperatura zbliża się do zera, czarny lód staje się utrapieniem dla kierowców. Jeśli nawierzchnia drogi wygląda “mokro”, przed Tobą może znajdować się czarny lód. Strzeż się!

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>