Share This Post

Aktualności / Uncategorized

Przewozy ciężarowe Chiny – Europa będą konkurować z frachtem lotniczym

Przewozy ciężarowe Chiny – Europa będą konkurować z frachtem lotniczym

Przygotowywano to sześć miesięcy, ale pierwsza ciężarówka przejechała z chińskiego miasta granicznego Khorgos, przez Kazachstan do Europy. A wszystko w zaledwie 13 dni.

Wspólna inicjatywa CEVA Logistics, IRU (Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego), Alblas i Jet-rail i zakończona sukcesem próba miała miejsce w listopadzie.

O dziwo, ciężarówka nie napotkała żadnych zakłóceń ani problemów celnych podczas podróży.

Ta nowa usługa transportowa z trasą o długości 7000 km oferuje oszczędności rzędu 50% w porównaniu z opcjami transportu lotniczego i okazała się o 30-50% szybsza niż kolej.

Torben Bengtsson, wiceprezes CEVA Logistics Greater China wyjaśnił, w jaki sposób zaangażowanie Chin w system TIR (Transports Internationaux Routiers) skłoniło go do przeanalizowania możliwości transportu drogowego łączącego Chiny i Europę.

Bengtsson dodał: „Przewidujemy wielką przyszłość transportu drogowego z Chin do Europy. Mamy wielu klientów czekających na rozpoczęcie regularnej usługi. W nadchodzących tygodniach będziemy pracować nad drobnymi szczegółami usługi, a następnie przygotujemy się do rozpoczęcia regularnych operacji jak najwcześniej w 2019 roku.”

To sygnalizuje nową erę transportu transgranicznego w Chinach. W porównaniu do innych rodzajów transportu na podobnych trasach, jest on efektywny pod względem kosztów i czasu i może przynieść obopólne korzyści firmom, handlowcom i rządom.

Jednak nie wszyscy odczuwają optymizm. Spedytorzy wyrazili głębokie zaniepokojenie ekonomią obsługi przewozów ciężarowych na tak duże odległości.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>