Share This Post

Aktualności / Redakcyjny / Uncategorized

Brak kierowców dotyka całej Europy

Brak kierowców dotyka całej Europy

Badania ujawniły zakres problemu niedoboru kierowców w Europie.

Nowy raport ujawnił, że europejskie firmy transportu drogowego zmierzają ku kryzysowi niedoborów kierowców przez 150 000 nieobsadzonych miejsc pracy.

Opublikowany przez analityka łańcucha dostaw Transport Intelligence, raport wykazał, że tylko w sześciu krajach (Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Danii, Szwecji i Norwegii) liczba niedoboru kierowców wynosi 127 500.

Wielka Brytania ma największy niedobór i brakuje jej 52 000 kierowców. Jednak Niemcy nie są daleko w tyle, z 45 000 wolnymi miejscami pracy dla kierowców ciężarówek.

Według raportu: „W Niemczech związek transportowy DSLV informuje, że w ciągu następnych 15 lat dwie trzecie kierowców przejdzie na emeryturę. W Niemczech istnieje niedobór 45 000 kierowców ciężarówek, a każdego roku ten zawód porzuca około 30 000 osób. W porównaniu z zaledwie 2000 osób, które co roku otrzymują kwalifikacje do kierowania pojazdami ciężarowymi.”

Francja ma niedobór 20 000 kierowców. Sytuacja jest mniej ostra w Szwecji (5000), Norwegii (3000) i Danii (2 500), ale pozostaje poważnym problemem w całej Europie.
Nie jest jasne, jakiej liczby kierowców brakuje w innych krajach na całym kontynencie, ale jest prawdopodobne, że trend będzie się utrzymywał w większości krajów zachodnich.

Liczba kierowców wciąż malała w ciągu ostatnich 20 lat. Europejczycy z Europy Wschodniej pomogli wypełnić tę lukę na rynku pracy, ale zanim problem zostanie rozwiązany, pozostaje jeszcze wiele do zrobienia.

Share This Post

1 Comment

  1. Bo kto normalny ( jestem jednym z tych nie normalnych) za psie pieniądze chce żyć jak pies w budzie żreć z miski i szczać na koło cztery tygodnie z wolnym 5 dni i od nowa ,,młodzi mają na to wyjebane a starzy wymierają powoli albo wpadają w alkoholizm ,,pozdrawiam i szerokości życzę ?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>