Share This Post

Aktualności / Uncategorized

Czy Tesla naprawdę wykupiła firmy z branży samochodów ciężarowych?

Czy Tesla naprawdę wykupiła firmy z branży samochodów ciężarowych?

Elon Musk nigdy nie unikał bycia prostolinijnym, a jego komentarze często pozostawiają w zakłopotaniu.

Niedawnym przykładem tego jest tweet, w którym CEO i współzałożyciel Tesli powiedział, że firma „kupiła kilka firm produkujących ciężarówki i zabezpieczyła kontrakty z dużymi przewoźnikami.”

Rzecznik prasowy Tesli powiedział, że producent samochodów jest zaangażowany w usprawnianie swoich procesów dostaw i chciał uniknąć tego, co firma opisała wcześniej jako „logistyczne piekło”.

Co brzmi dobrze, dopóki nie porozmawiasz z nikim innym w branży przewozowej. Nikt chyba nic o tym nie wie. To, do kogo Tesla się zwróciła, by dokonać tych zakupów, jest trochę tajemnicą.

Twierdzenie Musk’a, że Tesla “właśnie nabyła zdolności produkcji ciężarówek”, nie było zbyt szczegółowe. W rzeczywistości nie podał on żadnego szczegółu. Zdaniem rzecznika prasowego firmy, to dlatego, że umowy te są poufne.

Ale co innego mieliby powiedzieć, prawda?

We wrześniu tego roku Musk został pozwany przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd za „fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia” na temat Tesli po tym, jak napisał na Twitterze, że zabezpieczył fundusze na sprywatyzowanie firmy.

Możemy po prostu patrzeć na te oświadczenia z przymrużeniem oka.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>