Share This Post

Aktualności / Uncategorized

Poznaj Vera, nową autonomiczną ciężarówkę Volvo

Poznaj Vera, nową autonomiczną ciężarówkę Volvo

Ciężarówki mogą nie potrzebować kierowcy w przyszłości, ale zdecydowanie potrzebują nazw – zapytajcie Volvo.

Niezadowolone jedynie z tworzenia koncepcji pojazdu autonomicznego z napędem elektrycznym, Volvo nadało mu nazwę: Vera.

Według producenta samochodów ciężarowych chodzi o to, że Vera jest monitorowana przez usługę w chmurze, co poprawia logistykę.

Dla Volvo, ciężarówka bez kierowcy oznacza, że nie ma potrzeby robienia przerw i spania, co zapewnia bardziej efektywną i opłacalną podróż. Jedyne opóźnienia to czas potrzebny na naładowanie kolosalnej baterii.

Jak stwierdził Mikael Karlsson, wiceprezes autonomicznych rozwiązań Volvo Trucks: “Vera jest nadal w fazie rozwoju, ponieważ musimy podjąć kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa.”

No tak. Mała kwestia bezpieczeństwa. Jest mało prawdopodobne, aby te (lub jakiekolwiek inne elektryczne ciężarówki bez kierowcy) zostały zauważone w najbliższym czasie na naszych autostradach. Względy bezpieczeństwa stanowią ogromną przeszkodę – jak również przekonanie sceptycznej opinii publicznej, że ciężarówki bez kierowców są w porządku. Dla większości ludzi to nie będzie do zaakceptowania.

Z silnikiem 185 kW, zasięgiem do 186 mil i zdolnością do ciągnięcia 32-tonowej przyczepy, Vera nadal jest koncepcją.

Prawdopodobnie pozostanie tylko tym jeszcze przez jakiś czas.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>