Share This Post

Aktualności / Samochody ciężarowe / Uncategorized

Kierowcy ciężarówek i rowerzyści wymieniają się kierownicami

Kierowcy ciężarówek i rowerzyści wymieniają się kierownicami

Firma motoryzacyjna Ford zachęca kierowców ciężarówek do wymiany kierownic z rowerzystami w ramach kampanii „Podziel się drogą”.

Zespół operacyjny Forda współpracował z Londyńską Kampanią Rowerową (LCC), aby powołać do życia doświadczenie WheelSwap VR, dając rowerzystom możliwość przeżycia podróży z perspektywy kierowcy ciężarówki i odwrotnie.

Kwestie, które zostały wyróżnione w ramach tego ćwiczenia obejmowały wizję kierowcy ciężarówki, sytuacje, gdy rowerzysta nie jest widoczny dla kierowcy, a także gdy ciężarówki pozostawiają dwumetrową przerwę podczas mijania rowerzysty. Omówiono również infrastrukturę drogową, ponieważ rowerzyści często jeżdżą bardziej środkiem drogi, aby uniknąć wybojów i otwierania drzwi przez kierowców zaparkowanych pojazdów.

Mówiąc o WheelSwap, Andrew Main, trener kierowców w zespole Ford Transport Operations i instruktor DVSA powiedział: „Zmiana perspektywy byłaby z pewnością wnikliwa.”

Kontynuował mówiąc: „Lepsze zrozumienie przyczyn działań rowerzystów jest bardzo pomocne dla kierowcy ciężarówki, ponieważ decydujemy o tym, jak podejść do pewnych sytuacji.”

8% śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie to rowerzyści, a UE ciężko pracuje nad tym, aby jazda na rowerze była bezpieczniejsza na całym kontynencie. Programy takie jak WheelSwap są przeznaczone do pokazywania kierowcom ciężarówek i rowerzystom wzajemnej perspektywy i unikania kolizji.

Czy zdecydowałbyś się na zamianę kierownicy z rowerzystą na jeden dzień?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>