Share This Post

Aktualności / Redakcyjny / Uncategorized / Zdrowie

Badania potwierdzają – na drodze jest samotnie

Badania potwierdzają – na drodze jest samotnie

Nowe badania wykazały, że ponad połowa osób pracujących w transporcie i logistyce czuje się samotna zawsze, często lub przez pewien czas.

Badania, opublikowane przez British Red Cross, również wykazały, że jedna trzecia osób pracujących w tym sektorze nie czuje, że ma kolegów, z którymi może porozmawiać o poczuciu samotności.

Wyniki badań potwierdzają doniesienia, że samotność jest największym problemem zdrowia z zakresu psychicznego wśród kierowców ciężarówek. Sugeruje to również, że brak znaczących powiązań może przyczyniać się do tego poczucia izolacji i samotności w tym sektorze.

Poprzednie badania dowiodły, że istnieje związek między silnymi związkami a długim szczęśliwym życiem – silniejszy niż wynagrodzenie, klasa społeczna, geny czy IQ. Tymczasem słabe relacje społeczne wiążą się ze zwiększonym ryzykiem rozwoju chorób serca, udaru mózgu i demencji.

Jedną z największych wad w branży przewozowej jest czas, w którym kierowcy są z dala od rodziny i przyjaciół. To niesprawiedliwe, że kierowcy ciężarówek są często postrzegani jako ludzie śmiecący, powodujący korki, zanieczyszczający środowisko i ogólnie przeszkadzający.

Być może, gdyby więcej osób poświęciło chwilę na zastanowienie się nad tym, co robią ci kierowcy i co poświęcają każdego dnia, zmieniliby swój punkt widzenia.

Na drodze doskwiera samotność, a kierowcy ciężarówek nie potrzebują badań, aby to udowodnić. Jednak im większa jest świadomość tego faktu, tym lepiej.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>