Share This Post

Aktualności / UE / Uncategorized

Dutch Reach dociera za ocean

Dutch Reach dociera za ocean

Może to być normalne w Holandii, ale Dutch Reach dotarł już do Stanów Zjednoczonych. W sierpniu tego roku gubernator Bruce Rauner podpisał ustawę, która dodaje strategię Dutch Reach do podręcznika “Zasady drogowe” w Illinois.

The Dutch Reach to technika nauczana dzieciom w Holandii, która zachęca kierowców do korzystania z ich wewnętrznej ręki (tj. dłoni znajdującej się najdalej od drzwi pojazdu) w celu sięgnięcia po klamkę. Ta prosta technika zachęca do obejrzenia się przez ramię (lub przynajmniej w lusterko boczne), dzięki czemu bardziej prawdopodobne jest zauważenie zbliżającego się rowerzysty.

Kyle Whitehead, rzecznik Active Transport Alliance z siedzibą w Chicago, powiedział: „Jest wiele pracy do wykonania, aby nasze ulice były bezpieczniejsze dla wszystkich, ale zdecydowanie uważamy, że jest to krok we właściwym kierunku.”

Kontynuował, wyjaśniając, że choć dane dotyczące tego, jak skuteczna jest ta technika w poprawie bezpieczeństwa na drodze trudno zmierzyć, zdrowy rozsądek sugeruje, że będzie ona działać.

Być może nadszedł czas, aby kolejne kraje przyjęły technikę Dutch Reach?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>