Share This Post

Aktualności / Uncategorized

Spojrzenie na kobiety w ciężarówkach

Spojrzenie na kobiety w ciężarówkach

Historycznie, transport ciężarowy był branżą zdominowaną przez mężczyzn, ale wiele kobiet odniosło sukces i wywiera pozytywny wpływ na całą branżę.

Aby to podkreślić, FleetOwner.com sprofilował dziewięć kobiet osiągających sukcesy w firmach przewozowych lub w branży transportowej i transportowej.

Inicjatywa Women in Trucking rozpoczęła się trzy lata temu, a wydawca twierdzi, że nie ma problemu ze znalezieniem wielu kobiet, właścicieli flot, kierowców i innych osób, które wezmą w niej udział.

Ustalenie dokładnej liczby kobiet pracujących w branży to nie lada wyczyn. Według danych Komisji Europejskiej, 22% pracowników transportu to kobiety. Podczas gdy Bureau of Labor Statistics sugeruje, że kobiety stanowią około 20% menedżerów transportu, magazynowania i dystrybucji.

Wszyscy lubimy słuchać opowieści i anegdot o życiu na drodze; historie kobiet mają dodatkową warstwę zainteresowania. W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety często stawiły czoła stereotypom i musiały przezwyciężyć wyzwania związane z pracą w środowisku zdominowanym przez mężczyzn.

Nadrzędnym przesłaniem płynącym z tych opowieści jest to, że te kobiety są dziś tam, gdzie są dzięki sile, determinacji i ciężkiej pracy. W zamian otrzymują taki sam szacunek i wynagrodzenie jak mężczyźni.

Możesz przeczytać wszystkie profile tutaj.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>