Share This Post

Aktualności / Redakcyjny / Uncategorized / Zdrowie

Walka ze stygmatem odnośnie depresji w przewozach ciężarowych

Walka ze stygmatem odnośnie depresji w przewozach ciężarowych

Oto suchy fakt: jazda ciężarówką to ósmy zawód, w którym najczęściej popełnia się samobójstwa.

Powiedzieć, że nie jest łatwo to czytać jest niedopowiedzeniem, ale jest to rozmowa, którą musimy odbyć.

Wielu kierowców ciężarówek zna kogoś, kto cierpiał na depresję – wielu doświadczyło jej skutków osobiście. Jednak niewielu kierowców ciężarówek chce o tym porozmawiać i podzielić się swoimi doświadczeniami. Dla wielu depresja uważana jest za niemęską, coś, co można pokonać, jeśli się na to zdecydujesz.

Nic bardziej mylnego.

Podczas gdy wielu kierowców ciężarówek niechętnie szuka pomocy, być może byliby bardziej skłonni do odwiedzenia strony na Facebooku, która zajmuje się tą kwestią.

Truckers For Truckers (Walka z depresją i samobójstwem) została stworzona przez weterana ciężarówki Michaela Susona. Zamknięta grupa na Facebooku, ma na celu dać kierowcom i ich rodzinom platformę do komunikowania się z innymi dotkniętymi depresją.

Grupa ma prawie 3200 członków – wszyscy są obecnymi lub byłymi kierowcami ciężarówek, są małżonkami lub krewnymi kierowców ciężarówek. Posty często pochodzą od osób, które chcą nawiązać kontakt z innymi i podzielić się swoimi doświadczeniami. Jest to bezpieczne środowisko i miejsce, w którym można oferować i otrzymywać porady oraz wsparcie.

Wiele zrobiono, aby przełamać tabu otaczające zdrowie psychiczne – ale wciąż pozostaje jeszcze wiele do zrobienia.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>