Share This Post

Aktualności / Samochody ciężarowe / Uncategorized

Moc kierowców ciężarówek pochodzi z mediów społecznościowych

Moc kierowców ciężarówek pochodzi z mediów społecznościowych

Świat mediów społecznościowych jest brutalny. Z biegiem lat wiele serwisów społecznościowych szybko odpadło. Wiele też rozkwitło, ale nawet ten behemot, który zwany jest Facebookiem, nie był odporny na kontrowersje – został ofiarą własnego sukcesu, jeśli wolisz.

Istnieje również szereg platform społecznościowych zaprojektowanych z myślą o konkretnym zawodzie lub branży. Architizer.com dla architektów, Sermo.com dla lekarzy i ResearchGate.net dla naukowców. Oczywiście nie wszystkim się udało, ale wydaje się, że nadszedł czas na zjednoczoną platformę społecznościową stworzoną specjalnie z myślą o kierowcach ciężarówek.

Podczas gdy niektóre branżowe sieci obsługują peryferie wyznaczonego przez nie sektora, sieć społecznościowa dla ciężarówek byłaby platformą, która stanowiłaby centrum przemysłu.

Miejsce do rozmowy, ale także środowisko, w którym prowadzona jest również działalność.

Pomyśl o tym…

Aplikacja, która pozwala kierowcom ominąć wszystkich pośredników, musi być dobra. A który kierowca przegapiłby szansę na połączenie z innymi kierowcami? Oprócz zachęcania do lepszej komunikacji i przejrzystości w całej branży, taka sieć umożliwiłaby także operatorom ciężarówek przejęcie kontroli nad przemysłem i zwiększenie wydajności.

Można by pomyśleć o tym jako o nowoczesnej wersji radia CB. Prosty sposób na udostępnianie w czasie rzeczywistym informacji o warunkach drogowych i łączenie się z innymi kierowcami, którzy mają do czynienia z podobnymi wyzwaniami na otwartej drodze.

Dzięki uruchomieniu sieci społecznościowej kierowców ciężarówek uproszczono by wymianę informacji pomiędzy kierowcami, a komunikaty drogowe i prognozy pogody szybko i skutecznie poinformowałyby o trasach. Nie zapominajmy też, że społeczność połączonych ze sobą kierowców brzmi dość ciekawie.

Taka sieć może być również wykorzystywana do dostarczania rabatów, nagród i informacji o wydarzeniach bezpośrednio kierowcom za pośrednictwem tokenów lub talonów w aplikacji. Pomogłoby to usprawnić wszystkie transakcje – od umów i tankowania do posiłków i innych rzeczy niezbędnych dla ciężarówek.

To prawda, istnieją sieci społecznościowe poświęcone kierowcom ciężarówek, ale czy są one popularne? You Truck Me to jeden z przykładów, ale ilu znasz ludzi, którzy go używają?

Być może jest to kwestia kierowców ciężarówek, którzy wpadną na pomysł. W końcu platforma mediów społecznościowych odniesie sukces tylko wtedy, gdy ludzie będą rejestrować się w sieci i korzystać z niej regularnie.

Potrzebujemy ukierunkowanej na kierowców sieci społecznościowej, która jest częścią ekosystemu transportu ciężarowego i znajduje się w centrum uwagi kierowców i branży. Kluczem do sukcesu jest zdolność sieci do wzmacniania samych kierowców ciężarówek.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>