Share This Post

Aktualności / Technologia / Uncategorized

Testowanie konwojów na prawdziwych trasach

Testowanie konwojów na prawdziwych trasach

Cokolwiek myślisz o zaawansowanej technologii transportowej, technologia tworzona przez projektantów ciężarówek w dzisiejszych czasach jest imponująca. Ta zaawansowana technologia koncentruje się nie tylko na alternatywnych sposobach zasilania pojazdów, ale także na tym, jak te pojazdy „myślą”.

Wcześniej w tym miesiącu port w Rotterdamie ujrzał setki ciężarówek wyposażonych w połączoną technologię testującą jazdy w konwoju, aby uczynić logistykę bezpieczniejszą, wydajniejszą i bardziej zrównoważoną.

W ramach Experience Week Connected Transport 250 ciężarówek pokonało 250 tras w ciągu pięciu dni z sześciu lokalizacji (Helmond, Tilburg, Rotterdam/Maasvlakte, Moerdijk, Roosendaal i Aalsmeer). Demonstracje w regionie Rotterdam/Maasvlakte obejmowały na przykład testowanie konwojów, wyświetlaczy jazdy, systemów kontroli ruchu i kontroli ciśnienia w oponach.

W 2016 r. miało miejsce wyzwanie związane z plutonowaniem ciężarówek, podczas którego ciężarówki jeździły bez ładunku. Tym razem ciężarówki przewoziły osiem kontenerów na prawdziwych trasach przecinających korytarze Amsterdam-Antwerpia i Rotterdam-Ruhr.

Mówiąc o tej inicjatywie, Port w Rotterdamie wyjaśnił: „Pojazdy są wyposażone w tempomat adaptacyjny (ACC), system, który utrzymuje stałą prędkość i zmniejsza prędkość automatycznie, gdy pojazd z przodu zwalnia. Każda ciężarówka jest również wyposażona w systemy, które mogą bezpiecznie prowadzić cały konwój przez skrzyżowania.”

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>