Share This Post

Redakcyjny / Samochody ciężarowe / Uncategorized

Czemu nadajesz imiona?

Czemu nadajesz imiona?

Wielu z nas nazywa nasze samochody i ciężarówki. To zabawne i bez względu na to, czy jeździsz zawodowo, czy nie, fajnie jest czuć, że istnieje więź między człowiekiem a maszyną.

W Stanach Zjednoczonych jest nawet dzień poświęcony na nazywanie pojazdów: wtorek, 2 października, to „Narodowy Dzień Nazywania Pojazdów”.

W tym roku towarzysząca ankieta potwierdziła, że 42% kierowców w USA nazwało swoje pojazdy, 73% twierdzi, że „sprzyja to silniejszemu związkowi”.

Większość ankietowanych kierowców (55%) ujawniło, że wybrali imiona żeńskie dla swoich pojazdów, Betsy, Betty i Baby to niektóre z najbardziej popularnych imion dla pickupów.

78% respondentów, którzy nazwali swoje pojazdy, powiedziało, że znają kogoś, kto również nadał pojazdowi imię. 56% zgodziło się, że osobowość, marka, model i kolor pojazdu mają wpływ na wybór imienia.

Jedną z firm o długiej tradycji nazywania ciężarówek jest firma Eddie Stobart z Wielkiej Brytanii. Firma zaczęła nazywać swoją flotę w latach 60. XX wieku, wraz z pierwszymi trzema ciężarówkami pod nazwą Twiggy, Tammy (Wynette) i Dolly (Parton).

W dzisiejszych czasach nie tylko samochody osobowe i samochody ciężarowe są nazywane. Ciężarówki na śmieci, piaskarki i inne często otrzymują dziwaczne imiona.

Jakie są najlepsze imiona ciężarówek, jakie kiedykolwiek słyszałeś?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>