Share This Post

Aktualności / Technologia / UE / Uncategorized

Europa wyznacza szlak pojazdów autonomicznych

Europa wyznacza szlak pojazdów autonomicznych

Według posłów PE w komisji ds. Transportu Parlamentu Europejskiego, UE powinna posuwać się naprzód z technologią pojazdów samojezdnych, aby uniknąć pozostania w tyle za Stanami Zjednoczonymi i Chinami.

Wim van de Camp, europejski deputowany Partii Ludowej, podkreślił znaczenie UE nadążającej za technologią pojazdów autonomicznych, stwierdzając: „Krzemowa Dolina uważa, że są w czołówce.”

„Jednakże przemysł motoryzacyjny UE może działać na równi z nimi, a nawet przejąć pałeczkę. Europa musi odejść od swojego kompleksu niższości.”

Badanie przeprowadzone dwa lata temu ujawniło, że 94% wypadków drogowych jest wynikiem błędu ludzkiego. Dla wielu osób technologia samojezdna może pomóc zmniejszyć tę liczbę.

Jednak dla wielu technologia porusza inne kwestie, takie jak bezpieczeństwo na drogach, ochrona danych, utrata miejsc pracy i większe zatłoczenie dróg.

Nie bierz tego osobiście Wim, ale mam nadzieję, że Twoje poszukiwanie poparcia parlamentarnego w tej sprawie jest niewystarczające. I nie sądzę, że jestem sam…

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>