Share This Post

Aktualności / Napędowy & Logistyka / UE / Uncategorized

Ciężko załadowany samochód ciężarowy mógł spowodować zawalenie się mostu w Genui

Ciężko załadowany samochód ciężarowy mógł spowodować zawalenie się mostu w Genui

Ciężarówka przewożąca 44 tony stali mogła spowodować zawalenie się mostu w Genui w sierpniu tego roku, zabijając 43 osoby.

Eksperci twierdzą, że most Morandi w Genui był niebezpiecznym odcinkiem drogi, usianym rdzą, wadami projektowymi i wpływem lat użytkowania.

Śledczy zajmujący się incydentem uważają, że Giancarlo Lorenzetto spowodował zawalenie, gdy przejechał ciężko załadowaną ciężarówką Fiata przez most o 11.36 rano we wtorek 14 sierpnia.

Pan Lorenzetto, który przeżył incydent, powiedział śledczym, że zawalenie nastąpiło tuż po przejechaniu betonowej i stalowej belki łączącej drogę z wieżą wspierającą.

Jednakże inżynierowie z Wielkiej Brytanii zastanawiają się nad tym, czy to faktycznie ciężarówka spowodowała zawalenie.

Włoscy prokuratorzy prowadzą dochodzenie w sprawie 20 osób podejrzanych o nieumyślne spowodowanie śmierci, w tym kierowników w firmie Autostrade, która zarządzała mostem. Eksperci techniczni wyrazili również obawy co do planu Autostrade dotyczącego odbudowy zawalonego mostu w ciągu ośmiu miesięcy.

To piąty włoski most, który zawalił się w ciągu ostatnich pięciu lat.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>