Share This Post

Aktualności / Samochody ciężarowe / Uncategorized

Prezes Convoy: Zapomnijcie o niedoborze kierowców, prawdziwym problemem jest nieefektywność

Prezes Convoy: Zapomnijcie o niedoborze kierowców, prawdziwym problemem jest nieefektywność

Podczas gdy nagłówki informują o ciągłym niedoborze kierowców, pojawia się kolejne wyzwanie, które nęka branżę: nieefektywność.

Rozmawiając z CNBC w zeszłym tygodniu, Dan Lewis, prezes aplikacji transportu na żądanie Convoy wyjaśnił, że ciężarówki jeżdżą na pusto przez 30-40% czasu. Lewis planuje to zmienić, wykorzystując wolne miejsce w przyczepach.

Według Lewis’a: “Uważamy, że kolejną ważną rzeczą w transporcie ciężarowym jest zautomatyzowanie procesu dopasowania setek tysięcy, milionów ciężarówek do całego ładunku, który musi zostać przewieziony każdego dnia.”

Lewis posuwa się nawet do stwierdzenia, że nieefektywność jest większym problemem dla branży niż niedobory kierowców.

Ma poniekąd rację.

Gdy zaczniesz sumować wszystkie przejazdy z pustą przyczepą, nie wspominając o czasie spędzonym w dokach i magazynach, znajdziesz ogromną przestrzeń na poprawki.

Możesz wygenerować o 20, 30% więcej pojemności, po prostu wydajniej zarządzając całym systemem,” powiedział Lewis.

Aplikacja Convoy łączy kierowców ciężarówek z ludźmi, którzy chcą przewieźć ładunki. Obecnie pracuje nad nowym zestawem narzędzi, które pomogą kierowcom ciężarówek łączyć zadania, aby marnować mniej czasu.

Niezależnie od tego, co myślisz o cyfrowej erze przewozów ciężarowych, jest kilka rzeczy, z którymi wszyscy się zgadzamy.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>