Share This Post

Aktualności / Napędowy & Logistyka / UE / Uncategorized

Europejskie drogi zawstydzają brytyjskie

Europejskie drogi zawstydzają brytyjskie

Jazda w Europie to bajka w porównaniu do Brytyjskich dróg, jak sugeruje nowa ankieta. Czy to uczciwa ocena?

Ponad 40% kierowców przepytanych przez RAC Europe powiedziało, że wolą jazdę po Kontynencie, a tylko 10% stwierdziło, że woli to robić na wyspach.

Kierowcy powiedzieli, że europejskie drogi są mniej stresujące (43% ankietowanych), są w lepszym stanie (69%) – łącznie z mniejszymi drogami (54%) – i jest na nich mniejszy ruch (63%). Kierowcy zasugerowali również – a kierowcy ciężarówek są bardziej kompetentni, niż ktokolwiek, żeby to stwierdzić – że obsługa stacji jest lepsza na Starym Kontynencie.

Nawet sami kierowcy bardziej przestrzegają przepisów w Europie według 16% brytyjskich ankietowanych.

Nasze badanie pokazuje, jak wielu z nas woli usiąść za kółkiem na kontynentalnych drogach, o których kierowcy mówią, że są cichsze i lepiej utrzymane, a także poruszają się po nich bardziej przyjaźni kierowcy”, powiedział Rod Dennis, rzecznik RAC Europe.

Biorąc pod uwagę wysoki poziom niezadowolenia z jakości powierzchni dróg, spory ruch oraz niskie standardy jazdy, nie ma co się dziwić, że Brytyjczycy wolą jeździć za granicą.”

Zobaczmy, czy to badanie przyniesie jakąś poprawę. Nie będziemy jednak wstrzymywać oddechu…

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>