Share This Post

Uncategorized

‘Alexa, włącz światła’

‘Alexa, włącz światła’

Pomysł na posiadanie asystenta głosowego w domu został przyjęty przez wiele osób zaledwie pięć lat temu. Teraz powszechne jest krzyczeć do Alexy, Siri lub Cortany, aby zmienić kanał w telewizji, włączyć czajnik lub ustawić oświetlenie. Następnym logicznym krokiem dla tej technologii są pojazdy.

Jednak czy wyeliminuje to rozproszenie i pozwoli kierowcom ciężarówek skoncentrować się na drodze czy po prostu będzie przeszkadzać?

To wyzwanie dla producentów, którzy chcą przenieść tę technologię na drogi. Drugie to przekonanie kierowców ciężarówek do posiadania asystenta głosowego w kabinie.

Oczywiście producenci samochodów są pierwszymi, którzy zaczynają działać. Infiniti, oddział luksusowych pojazdów japońskiego producenta samochodów Nissan, właśnie wprowadził Idris, ich nowy asystent wirtualny oparty na sztucznej inteligencji, zbudowany w odpowiedzi na wszelkie pytania kierowców dotyczące ich sterowania.

Idris, chatbot, komunikuje się za pośrednictwem wiadomości tekstowej i uczy się z doświadczeń, aby zapewnić wyższy poziom obsługi klienta, powiedziało Infiniti w oświadczeniu.

Alexa od Amazonu – mobilny asystent

Oczekuje się, że Hyundai i Kia będą kolejnymi producentami, którzy będą dostarczać pojazdy z asystentem głosowym z obsługą AI, a ich samochody nowej generacji będą prawdopodobnie dostępne już w 2019 roku.

Hyundai i Kia skontaktowali się z SoundHound, aby rozwinąć asystenta AI. SoundHound zbudował własnego asystenta głosowego, zwanego Hound, który będzie stanowił część podstawy „Intelligence Personal Agent”.

Agent będzie wykorzystywał kalendarze, platformy map i inne usługi, aby odpowiadać na i przewidywać potrzeby użytkowników. Może nawet zaproponować najlepszy czas na odjazd z punktu załadunku, w zależności od warunków na drodze.

Nissan, BMW, Toyota i MINI w międzyczasie współpracują z Amazonem, aby dołączyć asystenta głosowego Alexa do swoich pojazdów.

Asystent głosowy Toyoty może być tak inteligentny, że umożliwi kierowcom kontrolowanie podłączonych inteligentnych urządzeń domowych, a także zapewni wskazówki i przekaże informacje o ruchu drogowym.

Nie musisz się martwić o to, że asystent źle Cię zrozumie

Jednak jedna rzecz, która odstrasza ludzi od technologii, jest bycie źle usłyszanym lub źle zrozumianym. W drodze może to być w najlepszym wypadku frustrujące, w najgorszym niebezpieczne. Co się stanie, jeśli asystent głosowy niedokładnie zinterpretuje prośbę o wskazówki, co spowoduje, że kierowca zdejmie jedną rękę z kierownicy i sięgnie po ręczne sterowanie?
Niemiecka firma elektroniczna Bosch twierdzi, że technologia nie będzie miała problemu ze zrozumieniem wielu różnych akcentów i dialektów.

Powiedz, czego chcesz, tak jak chcesz to powiedzieć, Bosch umieści asystenta głosowego w samochodzie, który rozumie kierowcę, tak jak inna osoba” – mówi Bosch.

Bosch jest przekonany, że jego system rozpoznawania głosu rozumie naturalne struktury zdań i może obsługiwać akcenty i dialekty z ponad 30 krajów świata.

Utalentowany lingwista Casey posługuje się dialektem brytyjskim, amerykańskim, nowozelandzkim lub australijskim, po ponad dziesięciu latach pracy zainwestowanej w rozwój kontroli głosu” – dodała firma.

Zmierza do Twojej ciężarówki…

Producenci samochodów ciężarowych będą następni wdrażać asystentów głosowych. Jednak technologia może być trudniejsza do sprzedania kierowcom ciężarówek, którzy nie są nią zainteresowani ani nie potrzebują asystenta. A może przyzwyczaiłeś się do rozmowy z kimś innym, gdy podróżujesz po kraju?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>