Share This Post

Uncategorized

Nawigacja satelitarna frustruje kierowców

Nawigacja satelitarna frustruje kierowców

Czyjesteś użytkownikiem nawigacji satelitarnej, czy nadal korzystasz z dobrej, staroświeckiej mapy? Jeśli chcesz bardziej bezstresowego życia, lepiej trzymać się wiernej papierowej mapy, sugerują nowe badania.

Prawie jedna czwarta kierowców przyznaje się do denerwowania się na nawigację. W badaniu 1000 kierowców, 23% stwierdziło, że regularnie wykrzykują oni do swojego urządzenia po tym, jak poprowadziło ich w niewłaściwym kierunku.

Jako kierowca samochodu ciężarowego, bycie niewłaściwie nakierowanym przez nawigację satelitarną wiąże się z ryzykiem – może się okazać, że pojazd utknie w wąskiej drodze lub stanie w obliczu niskiego mostu.

Oczywiście w dzisiejszych czasach można kupować systemy nawigacji specjalnie dla samochodów ciężarowych, ale ich niezawodność może pozostawić wiele do życzenia.

Nieco zaskakujące jest to, że sondaż przeprowadzony przez Europcar UK wykazał, że 40% kierowców stwierdziło, że nadal woli używać staromodnych map zamiast nawigacji satelitarnej. Jednak nie uważamy tego za nic złego.

Czy masz historię o awarii nawigacji satelitarnej? Daj nam znać poniżej.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>