Share This Post

Uncategorized

Koszkamera: Fotorada ukryty w koszu

Koszkamera: Fotorada ukryty w koszu

Kierowcy w Belgii musieli zacząć szczególnie uważać na prędkość przez nową technologię fotoradarów, która trzyma ich w szachu.

Te fotoradary zostały opracowane przez belgijską firmę SecuRoad i wykorzystują światło podczerwone do łapania kierowców przekraczających ograniczenie prędkości.

Kierowcy muszą być szczególnie czujni: nie tylko światło podczerwone oznacza, że nie zauważą, że dali się złapać, ale też urządzenie można ukryć prawie wszędzie.

Fotoradar o nazwie NK7 może być umieszczony na koszu lub nieoznakowanym samochodzie i może być używany bez obsługi operatora.

Po wstępnych testach urządzenie zostało uznane za sukces, zwłaszcza ze względu na możliwość jednoczesnego monitorowania sześciu pasów ruchu – trzy w dowolnym kierunku.

Rzecznik prasowy SecuRoad opisał nawet NK7 jako „koszmar dla pirata drogowego”.

Jednak ta technologia nie jest tania, a cena to 50 000 euro za sztukę. Belgijskie władze używały tych urządzeń od lata ubiegłego roku, ukrywając je w koszach i na chodniku, gdzie chcą egzekwować ograniczenie prędkości.

Wielka Brytania i Niemcy również przetestowały podobną technologię. Zastanawiam się, jak długo jeszcze, zanim „kosz-radar” zadebiutuje w innych krajach?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>