Share This Post

Uncategorized

Zaproponowano nowe prawo dla niebezpiecznych rowerzystów – najwyższy czas

Zaproponowano nowe prawo dla niebezpiecznych rowerzystów – najwyższy czas

Związek pomiędzy kierowcami ciężarówek i rowerzystami na drodze może nie jest tak zdrowy, jak być powinien. Wśród rowerzystów panuje ogólne przekonanie, że kierowcy nie zawsze traktują ich z należytą troską i uwagą, podczas gdy kierowcy często uważają, że rowerzyści nie są odpowiedzialni za swoje działania.

Jednak wygląda na to, że nadchodzą zmiany – a przynajmniej w kwestii prawa.

Departament Transportu rozpoczął 12-tygodniowe konsultacje, w których sprawdzał, czy należy wprowadzić nowe klasyfikacje wykroczeń dla niebezpiecznych rowerzystów.

Proponowane środki są częścią planów dotyczących aktualizacji przepisów dotyczących bezpieczeństwa drogowego w celu ochrony pieszych. Jednak wielu uzna to za pierwszą oznakę, że rząd reaguje na zachowania rowerzystów, które narażają innych użytkowników dróg.

Matt Briggs, którego żona Kim została zabita przez rowerzystę w 2016 roku, powiedział: „Z radością przyjmuję propozycje rządu dotyczące nowych przepisów odnośnie spowodowania śmierci i poważnych obrażeń w wyniku niebezpiecznej i nieostrożnej jazdy na rowerze. Te publiczne konsultacje są ważnym krokiem w kierunku aktualizacji przepisów, które są obecnie wykorzystywane do ścigania przestępstw rowerowych.”

Ponadto Departament Transportu ogłosił dalsze kroki, w tym przegląd Kodeksu Drogowego, aby ułatwić kierowcom bezpieczne mijanie rowerzystów.

Co sądzisz o nowych propozycjach? Czy wpłyną w jakiś sposób na poprawienie związku między rowerzystami a kierowcami?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>