Share This Post

Uncategorized

Kierowcy ciężarówek również potrzebują ścieżek kariery

Kierowcy ciężarówek również potrzebują ścieżek kariery

Jak wszyscy wiemy, niedobór kierowców ciężarówek rośnie z dnia na dzień i ma wpływ na wszystkie branże. Nie tylko kierowcy i technicy są trudni do znalezienia; coraz trudniej wypełniać także inne role w branży.

Kluczem jest wypracowanie sposobów przyciągnięcia młodszych pokoleń do miejsca pracy. Aby to zadziałało, pracodawcy muszą określić jasne ścieżki kariery dla nowych rekrutów. Pomoże im to zrozumieć, w jaki sposób mogą awansować w organizacji.

Podczas gdy starsze pokolenia uważały, że ciężka praca i poświęcenie są wszystkim, czego potrzebują, aby awansować w branży, młodsi chcą dowodu, że pracodawcy przemyśleli ich pozycję w firmie. Jeśli nie ma jasnej ścieżki, będą szukać pracy gdzie indziej.

Z perspektywy właściciela floty tworzenie ścieżek kariery ma również tę zaletę, że pozwala na utrzymanie rentowności przedsiębiorstwa. Dopóki ludzie nie zostaną przeszkoleni, aby przejąć role kierownicze w przyszłości, nie będzie nikogo, kto mógłby wziąć wodze, gdy nadejdzie czas.

Miejmy nadzieję, że menedżerowie to zauważą.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>