Share This Post

Uncategorized

Brak kierowców? Pomyśl o interwencjach w zakresie bezpieczeństwa

Brak kierowców? Pomyśl o interwencjach w zakresie bezpieczeństwa

Słyszeliśmy o mnóstwie rozwiązań dotyczących braku kierowców, ale czy któreś z nich działają?

Jedna z firm uważa, że ma praktyczną odpowiedź, by pomóc rekrutować i zatrzymywać kierowców: interwencje w zakresie bezpieczeństwa.

SmartDrive Systems, dostawca rozwiązań dotyczących wydajności jazdy, zalecił stosowanie proaktywnych, opartych na danych wywiadowczych działań w zakresie bezpieczeństwa, aby pomóc dłużej utrzymać kierowców w pracy.

Pomimo rosnącego bezrobocia i gospodarki, która w dużym stopniu zależy od transportu drogowego, Europa zmaga się ze znalezieniem kierowców ciężarówek. Połączenie starzejącej się siły roboczej, mniejszej liczby młodych pracowników uprawnionych do kierowania samochodami ciężarowymi oraz warunki pracy, które nie przemawiają do wszystkich, doprowadziły do tego niedoboru.

W ciągu najbliższych 10 do 15 lat oczekuje się, że same Niemcy stracą około 250 000 kierowców przez emeryturę. Podczas gdy w Wielkiej Brytanii stowarzyszenie transportu towarowego przewiduje, że około 32 000 kierowców ciężarówek z innych krajów UE może zostać dotkniętych przez Brexit.

Aidan Rowsome, wiceprezes EMEA SmartDrive Systems wyjaśnia, że interwencje oparte na analizie pomogą kierowcom poczuć się docenionym; poprawić morale; chronić kierowców przed fałszywymi zarzutami nieprofesjonalnego zachowania lub szkód; oraz podnosić świadomość społeczną kierowców zawodowych.

Co myślisz? Czy jest to odpowiedź, której szukamy?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>