Share This Post

Uncategorized

Czy ominął Cię Tydzień Uznania Kierowców Ciężarówek?

Czy ominął Cię Tydzień Uznania Kierowców Ciężarówek?

Co roku, jeden tydzień we wrześniu oficjalnie staje się Tygodniem Uznania Kierowców ciężarówek. W tym roku trwał on od 9 do 15 września. Prawdą jest, że inicjatywa ta jest skierowana przede wszystkim do naszych amerykańskich kolegów, ale miło jest myśleć, że niektóre z tych działań podnoszących świadomość mogą również przeniknąć do Europy.

Dodatkowo, jeśli jeden tydzień oznacza, że kierowcy ciężarówek nie są brani za pewnik, to tym lepiej, prawda?

Pomysł jest prosty: zachęcić więcej ludzi do wykazania się uznaniem dla pracy kierowców ciężarówek w utrzymywaniu towarów (i gospodarki) w ruchu.

Może to oznaczać, że kierowcy świadomie będą unikać martwego punktu ciężarówki, unikać nagłych zmian pasów przed ciężarówką, zachowywać ostrożność podczas wyprzedzania ciężarówki, unikać jazdy zaraz za naczepą i będą dawać ciężarówkom dużo miejsca do hamowania.

Ale nie tylko inni użytkownicy dróg są zachęcani do okazania swojej wdzięczności. Niektóre firmy, w tym DHL Supply Chain, również zostały zaangażowane.

W tym roku przez cały tydzień firma dostarczyła swoim kierowcom około 2000 prezentów (markowe płaszcze przeciwdeszczowe i plecaki) oraz listy (od wiceprezesa, dziękujące im za ciężką pracę). Inne prezenty obejmowały karty podarunkowe do restauracji, narzędzia i przedmioty, które ułatwiają życie na drodze.

Szkoda, że wszystkie firmy zatrudniające kierowców ciężarówek nie robią tego samego…

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>