Share This Post

Uncategorized

7 najniebezpieczniejszych dróg w Europie

7 najniebezpieczniejszych dróg w Europie

Kiedy codziennie kierujesz, trasy mogą wydawać się bez końca powtarzalne. Nie jest to najlepsze, ale jest to o wiele lepsza perspektywa, niż borykanie się z mnóstwem niebezpiecznych dróg.

Przygotowaliśmy listę (bez szczególnej kolejności) najbardziej napakowanych adrenaliną dróg w Europie. Uwierzcie mi, nawet najbardziej uzdolnieni kierowcy nie chcieliby jechać tymi trasami w żadnym pojeździe.

Przełęcz Stelvio, Włochy
Jeśli wybierasz się w włoskie Alpy, istnieją łatwiejsze trasy do pokonania niż przełęcz Stelvio. Krętą drogą z 48 ostrymi zakrętami i 2800 metrami pod górę, nie ma nic oprócz niskiej betonowej bariery między Tobą a ekstremalnie stromym spadkiem. Nie pozwól, aby oszałamiające alpejskie widoki Cię rozproszyły…

Atlantic Road, Norwegia
Gdy pogoda jest dobra, norweska Atlantic Road jest jedną z najbardziej malowniczych dróg na świecie. Jednak, gdy pogoda się pogorszy, nie będziesz się skupiał na scenerii. Oprócz zakrętów na drodze, które mogą Cię po prostu zatrzymać, silny wiatr i wysokie fale sprawiają, że jest to naprawdę zdradziecka droga.

Drogi przybżeżne, Chorwacja
Drogi biegnące wzdłuż wybrzeża Chorwacji słyną z wąskich, dwukierunkowych dróg. Nie ma tam niczego, co przypomina bariery bezpieczeństwa, ślepe uliczki i ostre zakręty prowadzą przez krawędź klifu. Nie dla ludzi o słabych nerwach.

Przełęcz Furka, Szwajcaria
Pościg w filmie Goldfinger z Jamesem Bondem obejmował Aston Martina DB5, Forda Mustanga i szwajcarską przełęcz Furka. Kiedy nie jest używana jako plan filmowy, ta stroma, kręta droga sprawia kłopoty podczas jazdy. Położona prawie 2500 metrów nad poziomem morza i z wieloma zakrętami, droga jest zamknięta zimą, aby kierowcy nie musieli radzić sobie z trudnym terenem.

The Widow Maker, UK
The Widow Maker (znana również pod mniej chwytliwą nazwą A537) została uznana za najbardziej niebezpieczną drogę w Wielkiej Brytanii. Otoczona jest zapierającą dech w piersiach scenerią angielskiej dzielnicy Peak, jednak ostre zakręty sprawiają, że jest równie niebezpieczna, jak i oszałamiająca.

Patiopoulo-Perdikaki, Grecja
Wypełniona dziurami, pozbawiona barier ochronnych i bardzo śliska (zwłaszcza gdy pada deszcz), grecka droga Patiopoulo-Perdikaki stanowi wyzwanie dla każdego kierowcy. Prawdopodobnie lepiej jest iść pieszo – lub obrać całkowicie inną trasę.

Pasubio, Włochy
Być może słynie z niewiarygodnych widoków, ale podczas jazdy po Pasubio we Włoszech miej się na baczności. W pewnym momencie trasy dostęp pojazdów jest ograniczony, ale to nie powstrzymało ludzi do jeżdżenia tam na rowerach.

To właśnie co Europa ma do zaoferowania, ale jeśli szukasz najbardziej niebezpiecznej drogi na świecie, musisz spojrzeć dalej..

Autostrada North Yungas w Boliwii jest jednopasmową drogą polną, która przylega do skały i prowadzi przez 3350 metrów w dół od Andów do lasu deszczowego Amazonii. Przydomek “Droga śmierci” został jej nadany nie bez powodu: co roku około 300 kierowców i rowerzystów korzystających z drogi ginie w wypadkach. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się na autostradzie North Yungas, nie spuszczaj wzroku z drogi.

Czy są jakieś inne drogi, którymi jeździłeś i zasługują na miejsce na liście?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>