Share This Post

Uncategorized

Logi-co? Czy w końcu zrozumieliśmy logistykę?

Logi-co? Czy w końcu zrozumieliśmy logistykę?

Opinia publiczna może wydawać się błogo nieświadoma wpływu, jaki sektor logistyczny wywiera na codzienne życie, ale nowe badania sugerują, że świadomość wzrasta. Wreszcie.

Badanie opublikowane przez Society of Motor Manufacturers (SMMT) ujawniło, że 88% osób mieszkających w Wielkiej Brytanii uznało, że jeśli przynajmniej jedna usługa handlowa zostanie ograniczona, będzie to miało negatywny wpływ na ich życie.

Jednak mimo tego, że ludzie szybko doceniają znaczenie ciężarówek zbierających śmieci, autobusów i dostaw online z supermarketów, wielu z nich pozostaje nieświadomych roli łańcuchów dostaw w naszym codziennym życiu..

Bez łańcuchów dostaw półki nie byłyby zapełnione, a zapasy medyczne byłyby niedostępne. Czy to naprawdę tak przełomowa wiadomość dla wielu osób? Najwyraźniej tak…

Coraz większa część brytyjskich komercyjnych pojazdów flotowych jest wykorzystywana do zaspokojenia rosnącego popytu na handel detaliczny w Internecie. Wielka Brytania jest największym sektorem handlu internetowego w UE – w ubiegłym roku sprzedano w Internecie towary i usługi o łącznej wartości 6,2 miliarda funtów. Wszystko to sprawia, że pojazdy handlowe są zapełnione, co roku przewożąc około 1,9 miliarda ton towarów w całym kraju.

Jak powiedział Mike Hawes, dyrektor generalny SMMT: “Brytyjskie samochody komercyjne stanowią trzon naszej gospodarki, producenci ciężko inwestują w technologię, a najnowsze pojazdy użytkowe na naszych drogach są dzisiaj najczystsze, najbezpieczniejsze i najbardziej zaawansowane w historii.

Aby sektor mógł się rozwijać i nadal napędzać inwestycje i miejsca pracy, rząd musi utrzymywać odpowiednie warunki ekonomiczne i pomagać w promowaniu odnowy floty za pomocą właściwych polityk i zachęt.”

Świadomość może stawać się coraz większa, ale zanim ludzie w pełni zrozumieją znaczenie logistyki, może minąć jeszcze trochę czasu.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>