Share This Post

Uncategorized

Technologia zagraża rynkowi ciężarówek do wynajęcia

Technologia zagraża rynkowi ciężarówek do wynajęcia

Tak wiele czynników wpływa na rynek przewozów towarowych: gospodarka, polityka publiczna i nowe technologie.

W nadchodzącym dziesięcioleciu musimy jednak mieć na uwadze głównie technologię. Nie tylko ohydne pojazdy autonomiczne, ale także trzy zmiany rynkowe spowodowane przez technologię.

Te zagrożenia technologiczne mogą zmniejszyć zapotrzebowanie na usługi wynajmu ciężarówek o 20%. Są to: Amazon, motoryzacja i rolnictwo.

Amazon

Wzrost popularności Amazona nie wróży dobrze dla przewoźników. Wraz z rosnącym udziałem w rynku detalicznym, sieć staje się gęstsza, umożliwiając firmie tworzenie dedykowanych sieci transportowych niewidocznych dla przewoźników. Amazon wyraźnie pragnie jak największej kontroli frachtu, aby stać się mniej zależnym od przewoźników.

Motoryzacja

Sektor motoryzacyjny stanowi około 9% wszystkich przewozów towarowych. Jeśli autonomiczne pojazdy elektryczne staną się normą, zostanie kupionych mniej samochodów. Ponadto, jeśli usługi przewozów osobowych staną się bardziej popularne, popyt na pojazdy własne będzie się zmniejszał – potencjalnie o 80%. Oznaczałoby to utratę około 7,2% wszystkich przewozów towarowych.

Rolnictwo

Oprócz handlu detalicznego rolnictwo jest niezwykle ważne dla branży przewozowej. Jednak technologia ma na celu namieszanie w niej, co oznacza, że żywność będzie rosła znacznie bliżej miejsca, w którym jest spożywana, a mięso hodowane w laboratoriach zredukuje ilość tonokilometrów ładunków. Transport towarów i zwierząt gospodarskich stanowi obecnie około 18% dochodów przemysłu, ale może się to zmniejszyć o połowę do 2030 r.

W ciągu najbliższych kilku lat obecne trudne warunki i wysoki popyt pozostaną niezmienione, ale dziesięć lat później wszystko się zmieni.

Czy jest coś, co możemy zrobić, aby zminimalizować wpływ, jaki technologia ma na naszą branżę?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>