Share This Post

Uncategorized

Powiedz nie samojezdnym ciężarówkom i dronom

Powiedz nie samojezdnym ciężarówkom i dronom

Krzemowa Dolina może mocno wierzyć, że drony i samojezdne ciężarówki mają za zadanie zmienić sposób transportu towarów, ale nie zgadzają się z tym osoby w branży przewozów. Bardzo się nie zgadzają.

Potencjalni giganci, tacy jak Tesla, są przekonani, że przyszłość logistyki to dużo techniki i mało zasobów ludzkich. Cóż, taka kolej rzeczy, prawda?

Jednak napotykają oni mocny opór ze strony tych, którzy obecnie pracują w branży, a mianowicie kierowców ciężarówek i pracowników magazynów. Mogę być stronniczy, ale z pewnością są to ludzie, którzy wiedzą najlepiej, czyż nie?

Główną barierą sukcesu tych technologii jest postrzeganie ich przez społeczeństwo i przemysł. Donald Broughton, partner zarządzający analityków transportu Broughton Capital, powiedział w wywiadzie dla Business Insider: “Czy jest społeczeństwo jest w stanie zaakceptować postawienie ciężarówki bez kierowcy o wadze 40 ton na autostradzie? To jest przeszkoda.

W tym samym artykule Allen Hostetler, który jeździł przez 25 lat wyjaśnił: “To nigdy nie zadziała z powodu zmiennych warunków pogodowych i sytuacji drogowych. Technologia może być świetna, ale ludzki instynkt i reakcje będą nadal dominować w nagłych sytuacjach“.

Istnieje wiele czynności, które wymagają logiki i myślenia człowieka, takich jak zapinanie i odpinanie przyczepy, lokalizowanie odpowiednich przyczep i manewrowanie 80-metrowym pojazdem do i z doków.

Chociaż niektórzy liderzy branży technologicznej są pewni, że samojezdne ciężarówki będą powszechne za dziesięć lat, obecne statystyki po prostu tego nie odzwierciedlają.

Według badań przeprowadzonych przez Radę ds. Edukacji i Badań Magazynowych (WERC) zaledwie 1,6% liderów używa obecnie dronów lub pojazdów samojezdnych, a 60% stwierdziło, że nigdy ich nie użyje.

Kierowcy ciężarówek regularnie mówią o tym, że są pewni odnośnie tego, iż pojazdy samojezdne nie stanowią dużego zagrożenia dla ich pracy. Miejmy nadzieję, że ich pewność jest szczera.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>