Share This Post

Uncategorized

4 kroki do stworzenia strategii dobrobytu kierowców ciężarówek

4 kroki do stworzenia strategii dobrobytu kierowców ciężarówek

Stworzenie korporacyjnego programu dobrobytu to bułka z masłem” – nie powiedział nigdy żaden przedsiębiorca. Jednak zrób to dobrze, a korzyści będą jasne – zarówno dla kierowców, jak i ich pracodawców.

Jak więc stworzyć program dobrobytu, który kierowcy ciężarówek faktycznie przyjmą? Oto cztery wskazówki, od których możesz zacząć.

1 Skup się na komunikacji

Utrzymywanie skutecznych linii komunikacji nie jest łatwe, gdy rzadko widzisz ludzi, z którymi się komunikujesz. Ale na pewno nie jest to niemożliwe; technologia znacznie ułatwiła wysyłanie wiadomości do kierowców. Od SMS’ów i wiadomości e-mail do wiadomości wideo i aplikacji – jest wiele sposobów na dotarcie do kierowców, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dobrym pomysłem jest również znalezienie specjalisty ds. dobrobytu, który zapewni, że wiadomości dotrą do kierowców.

2 Pokaż prawdziwe zaangażowanie

Zwrócenie uwagi na program dobrobytu w miejscu pracy nie zastąpi jego samego. Menedżerowie muszą być w 100% zaangażowani w zdrowszą, szczęśliwszą siłę roboczą – a to oznacza uczestnictwo w samym programie. Menedżerowie powinni również przeznaczyć czas, w którym skupiają się na dobrobycie, czasie i zasobach, aby rozwijać inicjatywy i opracowywać zachęty. Im bardziej pracownicy czują się doceniani, tym bardziej będą zaangażowani.

3 Poproś kierowców o pomysły i opinie

Jeśli program dobrobytu ma działać poprawnie, potrzebuje on danych od osób, na które ma wpływ. Pytanie kierowców o to, jaki program dobrobytu i informacje chcieliby zobaczyć, jest dobrym punktem wyjścia. W przypadku kierowców długodystansowych nie zawsze łatwo jest znaleźć czas na spotkanie. Menedżerowie muszą wykorzystać każdą okazję, aby porozmawiać z kierowcami i dowiedzieć się, co najlepiej dla nich działa.

4 Stwórz forum dla kierowców, żeby mogli się ze sobą komunikować

Jeśli chcesz, aby strategia dobrobytu odniosła sukces, kierowcy muszą mieć możliwość dzielenia się informacjami między sobą. Stworzenie forum, na którym kierowcy mogą dyskutować o swoich doświadczeniach, zachęca do większej liczby rozmów i może być atutem każdego programu dobrobytu. Pokazuje również, że zależy ci na tym, co mają do powiedzenia kierowcy. Istnieją specjalne narzędzia dobrobytu społecznego, które zapewniają miejsce do promowania dialogu skoncentrowanego na zdrowiu.

Być może najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy tworzeniu strategii dobrobytu jest to, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Ostatecznym celem jest zmiana zachowania ludzi – i to nigdy nie będzie łatwe w branży transportu drogowego, ani żadnej innej branży.

W obliczu coraz większych niedoborów kierowców firmy przewozowe muszą podejmować coraz więcej środków zapobiegawczych, aby zapewnić, że ich najcenniejsze aktywa (a przez to rozumie się ich kierowców) pozostaną na trasie. Nawet najbardziej podstawowe programy dobrobytu mogą przyczynić się do zmniejszenia rotacji personelu i poprawy wizerunku pracy. Firmy przygotowane na dodatkowe działania i przyjęcie holistycznego i uporządkowanego podejścia do dobrobytu dostrzegą realne korzyści.

Czy Twoja firma oferuje program dobrobytu? Jeśli tak, to co robi dobrze? A co robi źle?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>