Share This Post

Uncategorized

4 korzyści z mediów społecznościowych dla kierowców ciężarówek

4 korzyści z mediów społecznościowych dla kierowców ciężarówek

Niezależnie od tego, czy jesteś prawnikiem czy kierowcą ciężarówki, media społecznościowe są częścią całego naszego życia.

Kiedyś to CB radio służyło do łączenia kierowców ciężarówek z resztą świata, dziś, Instagram, Twitter, Facebook i Snapchat pozwalają kierowcom żartować, narzekać, sympatyzować i dyskutować z innymi – jednocześnie dokumentując ich doświadczenia na drodze.

Niezależnie od tego, jakie masz poglądy na politykę prywatności danych Facebooka (lub raczej jej brak), jeśli nie masz jeszcze konta na platformie społecznościowej, możesz chcieć to rozważyć. Oto dlaczego…

1 Zwalczanie uczucia samotności

Media społecznościowe czynią nas samotnymi, mówią nagłówki. Ja mówię: Spróbuj powiedzieć to kierowcy ciężarówki. Chociaż zbyt dużo czasu spędzanego na Facebooku może zwiększyć uczucie samotności niektórych osób, to jeśli spędziłeś ostatnie dziesięć godzin za kierownicą ciężarówki, media społecznościowe pozwalają pozostać w kontakcie z bliskimi i utrzymać samotność na dystans.

2 Pozostawanie w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną

Najbardziej oczywistą korzyścią płynącą z korzystania z mediów społecznościowych jest to, że pomagają Ci być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w domu. Spędzanie tygodni w samotności na drodze może odcisnąć swoje piętno. Dodaj jednak do tego platformę, na której możesz publikować zdjęcia, wysyłać wiadomości i filmy (i widzieć posty od innych w zamian), i nagle poczujesz się trochę bardziej połączony. Wszystko czego potrzebujesz to połączenie WIFI.

3 Poznawanie i łączenie się z innymi kierowcami

Poza utrzymywaniem kontaktu z obecnymi przyjaciółmi, media społecznościowe umożliwiają nawiązanie nowych znajomości, a dokładniej, z kolegami po fachu. Możesz dołączyć do grup w serwisach społecznościowych lub zarejestrować się w witrynach zaprojektowanych specjalnie z myślą o kierowcach ciężarówek. Będąc częścią grupy lub społeczności online, możesz rozmawiać o tym, co myślisz z ludźmi, którzy wiedzą dokładnie, jak to jest być kierowcą.

Rozmawianie z tymi, którzy rozumieją styl życia kierowcy ciężarówki, może pomóc podnieść morale. A jeśli sprawy nie idą po twojej myśli, z pewnością znajdziesz innych, którzy mieli podobne doświadczenia i mogą zaoferować rady lub wsparcie.

4 Zarabianie pieniędzy

Niektórzy kierowcy zbudowali dużą grupę odbiorców w mediach społecznościowych. Stworzyli własną osobowość online i opowiadają ciekawe, angażujące historie o swoim czasie w drodze. Przy wystarczającej liczbie osób, które Cię obserwują, tworzysz własną markę online – markę, która może zarabiać…

Oczywiście, przy wszystkich tych korzyściach, są też wady. Masz kontrolę nad tym, co mówisz, ale jeśli powiesz coś niewłaściwego, mogą pojawić się konsekwencje.

Zasady są następujące: nigdy nie narzekaj na klienta lub firmę, dla której pracujesz; nigdy nie publikuj treści, które zagrażają Twojemu bezpieczeństwu lub bezpieczeństwu Twojego otoczenia; i zawsze staraj się namalować dobrze zaokrąglony pogląd na branżę, łącząc dobre doświadczenia ze złymi.

Możesz je kochać lub nienawidzić, ale media społecznościowe mają swoje zalety. Pamiętaj jednak, cokolwiek napiszesz, ktoś będzie to oglądał…

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>