Share This Post

Uncategorized

Podsumowanie ciężarówek bez lusterek

Podsumowanie ciężarówek bez lusterek

Oderwanie oczu od drogi w celu zmiany pasów zawsze było częścią jazdy. Jednak dzięki firmom technologicznym robiącym wszystko, co w ich mocy, aby nasze życie było prostsze i bezpieczniejsze, otrzymaliśmy nową technologię lusterek.

Nowa technologia kamer samochodowych oznacza, że ​​lusterka w pojazdach wkrótce będą zbędne.

Holenderska firma Orlaco wypuściła w zeszłym roku swój produkt CornerEye, który wykorzystuje dwie kamery o wysokiej rozdzielczości umieszczone po obu stronach kabiny. Kierowca może monitorować martwe pola, widok wzdłuż ciężarówki i ostre kąty z tyłu na podzielonym ekranie monitora wewnątrz kabiny.

Zalety tej cyfrowej technologii wideo w porównaniu z tradycyjnymi lusterkami obejmują redukcję martwego pola, noktowizor, panoramowanie przyczepy i szersze pole widzenia. Testy przeprowadzone w Europie wykazały również, że bezlusterkowe ciężarówki zmniejszają koszty paliwa o około 2-3% rocznie. Krótko mówiąc, większe bezpieczeństwo i wydajność.

Muszę powiedzieć, że używanie lusterek bocznych nigdy nie wydawało mi się strasznie niebezpieczne, ale myślę, że utrzymywanie wzroku na drodze, ma sens.

Lusterko, sygnał, manewr: to trzy proste instrukcje, których wszyscy byliśmy nauczani, kiedy po raz pierwszy wsiedliśmy za kierownicę. Ale wydaje mi się, że monitor, sygnał, manewr nadal jest całkiem niezłą opcją.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>