Share This Post

Uncategorized

6 wskazówek dla nowych kierowców

6 wskazówek dla nowych kierowców

Rozpoczęcie nowej pracy może być przerażające. Czujesz presję, aby wywrzeć dobre wrażenie i być produktywnym. Kiedy praca oznacza także, że jesteś za kierownicą 18-kołowca, naprawdę nie chcesz popełniać żadnych błędów.

Każdy, kto jest nowicjuszem w świecie kierowania pojazdami ciężarowymi – lub jest w trakcie szkolenia w zakresie CDL – musi być przygotowany na to, co go czeka. Twój pierwszy rok za kierownicą będzie najtrudniejszy, ponieważ będziesz przyzwyczajał się do pracy, zapoznasz się z ciężarówką, zaczniesz praktykować umiejętność prowadzenia samochodu i dostosujesz się do takiego stylu życia.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w Twojej drodze.

1 Zdobądź jak najwięcej doświadczenia za kółkiem
Im więcej masz doświadczenia za kierownicą ciężarówki, tym bardziej się zrelaksujesz. Im jesteś bardziej zrelaksowany, tym lepszym będziesz kierowcą. A im jesteś lepszy, tym więcej pieniędzy zarobisz. To takie proste.

2 Bądź cierpliwy
Większość startujących kierowców spędza swój czas z instruktorem. To loteria, czy ta osoba jest dobrym czy złym trenerem – oraz czy dogadasz się z tą osobą. Podczas podróży długodystansowych będziesz musiał podzielić się z tą osobą miejscem do spania, więc przygotuj się na to, że będziecie mieszkać na wspólny koszt. Im jesteś bardziej cierpliwy i tolerancyjny, tym lepiej dla was obu.

3 Pamiętaj, płaca będzie lepsza
Płaca praktykanta nie jest świetna. Nawet jeśli jeździsz sam, twoje zarobki przez pierwsze kilka lat nie będą dużo lepsze. Jednak ten czas będzie dobrze spożytkowany, ponieważ będziesz doskonalić swoje umiejętności, zdobywać cenne doświadczenia i zwiększać swoją pewność siebie. Przygotuj się na finansowy cios na początku, ale wykorzystaj dobrze ten czas, a pieniądze będą dużo lepsze.

4 Staraj się unikać wypadków
Niestety, wypadki są powszechne wśród nowych kierowców, kiedy przyzwyczająją się do ciężarówki. Ważne jest, aby zminimalizować szanse na wypadek, ponieważ pojawią się one na Twojej karcie jazdy w przyszłości. Będziesz także chciał uniknąć zakłopotania i kosztów wypadku.

5 Przyzwyczaj się do stylu życia
Nie musisz mi mówić, że jazda ciężarówką oznacza długie okresy poza domem. Upewnij się, że Ty i Twoja rodzina jesteście przygotowani i wiecie, czego się spodziewać. Chociaż czasami może to być trudne emocjonalnie, pamiętaj, że może to być również niezwykle satysfakcjonujące.

6 Bądź skupiony
Bez względu na to jak ciężki jest twój pierwszy rok, ważne jest, aby nie stracić z oczu swoich celów. Będą chwile, kiedy poczujesz się zniechęcony lub przytłoczony, ale to wszystko jest częścią procesu uczenia się. Jeśli chcesz, aby ciężarówki napędzały Twoją karierę, musisz wyjeździć odpowiednią ilość godzin. Im więcej masz praktyki i doświadczenia, tym lepsze Twoje CV. Miej swój cel na widoku i poprawiaj swoje umiejętności jazdy przy każdej okazji.

Nie łudź się, twój pierwszy rok nie będzie przechadzką po parku. To będzie wyzwanie, ale im dłużej będziesz pracował, tym łatwiejsze się to stanie.

Więc na co czekasz? Ten ładunek sam się nie ruszy.

Jeśli zaczynasz w branży transportowej, skontaktuj się z nami. Chcielibyśmy usłyszeć o Twoich dotychczasowych doświadczeniach.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>